Kupalnocka 2011

W sobotę, 25 czerwca 2011r. na boisku w ZS w Mściszewicach odbył się festyn sobótkowy „KUPALNOCKA 2011”. Impreza rozpoczęła się o godz. 17:30 występem zespołu PRZYGODA z Lęborka. Kolorowo przebrani klowni cudownie zabawiali nasze maluchy. Szum, gwar i ogólna radość zagościła na szkolnym boisku. Dzieci cudownie bawiły się pod czujnym okiem mistrzów akrobatyki, otrzymując w nagrodę słodycze.
O godz. 19:30 prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Mściszewice- pani Katarzyna Grenz-Szuta uroczyście otworzyła sobótkowy festyn, witając serdecznie zebranych gości. Następnie członek Stowarzyszenia- pani Grażyna Las podziękowała darczyńcom dzięki, który sobótka doszła do skutku:

– władzom Gminy Sulęczyno na czele z Wójtem za wsparcie w Programie Grantowym dla Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Mściszewice
– członkom Stowarzyszenia, a szczególnie panom radnym:
– Jerzemu Bober,
– Zbigniewowi Klawikowskiemu,
– Stefanowi Karcz, którzy wspierają inicjatywy na rzecz sołectwa Mściszewice.

Pani Grażyna Las podziękowała również sponsorom- mieszkańcom Mściszewic, którzy utożsamiają się z naszą mała ojczyzną i wspierają potrzeby Mściszewic:
– Państwu Teresie i Jerzemu Bober,
– Państwu Joannie i Zygmuntowi Olszewskim,
– Państwu Zuzannie i Zbigniewowi Pokrzywnickim.

Podziękowania otrzymała również młodzież i dziewczyny, które zajęły się przygotowaniem poczęstunku dla gości- Izabella Kankowska, Karolina Karcz, Kasia Gruchała i Paulina Chylewska.
Potem odbyły się zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pod czujnym okiem miejscowych nauczycieli: Wandy Chmurzyńskiej i Andrzeja Literskiego wszyscy bawili się wspaniale. Pani Wanda wprowadziła wszystkich w tematykę nocy sobótkowej, dzięki czemu przybliżyła niektórym tą pełną magii noc świętojańską „ Święto ognia, wody, Słońca i Księżyca, urodzaju, radości i miłości”.
Dla najlepszych uczestników konkursów przygotowano atrakcyjne nagrody. Za przewożenie żon na taczkach zwycięzcy otrzymali czajnik bezprzewodowy, a za układanie przepisu na najoryginalniejszą kaszubską potrawę otrzymali patelnię. Dzieci brały udział w wyścigach rzędów, budowały szałas z gałązek chrustu pod czujnym okiem miejscowych strażaków nieopodal ogniska. Ciekawym punktem programu było zwijanie i rozwijanie węży strażackich, gdzie panie odniosły zwycięstwo nad panami. Rozstrzygnięto również konkurs na wianek świętojański, za który również zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody, a były to plecaki szkolne.
0 godz. 22:00 ruszył korowód z wiankami świętojańskimi przy dźwiękach orkiestry nad miejscowe jezioro. Tu zapalono świece i puszczano wianki na wodę . O godz. 24:00 ogłoszono konkurs na znalezienie kwiatu paproci – nagrodą było markowe obuwie.
Do białego rana wszystkim przygrywał do tańca zespół FRAJDA. Można było najeść się do syta kiełbaską z grilla, wypić chłodzących napój i zjeść zimnego loda.
Honorowym gościem na sobótce był ksiądz proboszcz Ireneusz Lehmann, wójt Bernard Grucza, Andrzej Klasa- radny powiatu i Stefan Karcz- rady gminy. Wszyscy bawili się fantastycznie .
Nowa pani sołtys, Maria Stencel obchodziła swoje urodziny. Było tradycyjne 100 lat .
Miejscowi strażacy spisali się na medal, pilnując ogniska!!!!!!!
Takich udanych imprez jak „KUPALNOCKA 2011” potrzeba więcej, gdyż one integrują miejscową społeczność.


Zobacz zdjęcia!