FESTYN LETNI -2012

FESTYN LETNI -2012

28 lipca 2012r. na boisku szkolnym w Mściszewicach odbył się Festyn Letni, którego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice. Festyn rozpoczął się o godz. 1800. Wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Mściszewice p. Wojciech Warmowski uroczyście otworzył Festyn Letni, witając serdecznie przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt Gminy Sulęczyno p. Bernard Grucza wraz z małżonką. Obecni byli również miejscowi panowie radni oraz członkowie władz miejscowych organizacji pozarządowych. Na imprezie panowała miła i serdeczna atmosfera. Wszyscy bawili się znakomicie. Na placu nie zabrakło też punktu z gastronomią, dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci czy stoisk handlowych. Przybyli mieli do wyboru udział w konkursach i zabawach z nagrodami pod przewodnictwem miejscowych nauczycieli: p. Wandy Chmurzyńskiej, p. Andrzeja Literskiego i p. Edmunda Gall. Rywalizowano w takich konkursach jak: rozdzielanie grochu od fasoli, bieg w parach z zawiązanymi nogami, przenoszenie wody w kubkach, nawijanie sznurka na patyk. Maluchy miały możliwość budować wierzę z klocków i rzucać workami do celu. Dorośli zaś mieli okazję zaprezentować się w takich konkursach jak i wbijanie gwoździ czy, rzut jajkami w parach itp. Na każdego śmiałka czekały atrakcyjne nagrody i upominki. Dzieci świetnie bawiły się w różnych zabawach pod kierunkiem p. Wandy Chmurzyńskiej.
Swoją obecnością zaszczycił nas zespół „sióstr Rybakowskich” z Chmielna. Panie piosenkarki swym pięknym śpiewem umilały czas wszystkim zebranym na festynie. Na zaproszonych gości czekał również grill. Swoją obecnością zaszczyciła nas również miejscowa sołtys p. Maria Stencel, która jest bardzo zainteresowana życiem kulturalnym w swoim sołectwie. Osobiście przeprowadziła konkurs „rzut kapeluszem sołtysa” na odległość, po czym wręczyła nagrody zwycięzcom ufundowanym przez Radę Sołecką. Wspominać tu należy również o konkursie poetyckim na napisanie wiersza o Mściszewicach rozpisanym przez p. Wandę Chmurzyńską, gdzie I miejsca egzekwo uzyskały: Weronika Kankowska oraz Magda i Ala Zaborowskie. Oto ich wiersze :
1. Weronika Kankowska
Jest wiosna na Kaszubach,
gdzie festyn się zawsze uda.
Nad jeziorem koło szkoły
tutaj każdy jest wesoły,
W Mściszewicach zabawić się można
i zjeść kiełbaskę z rożna,
Czy świeci słońce, czy pada deszcz
przyjedź tutaj jeśli chcesz.

2 Magda i Ala Zaborowskie
Mściszewice wieś niezwykła,
na Kaszubach mieści się.
Tu jezioro, kościół, szkoła.
Pływamy, modlimy i uczymy się.
Przez cały dzień zabawa i nauka
w szkole oraz w przedszkolu wrze.
Warto tu mieszkać,
Nie wstydzić się!
Mieszkańcy mili są,
zawsze pomagają!
Oni sprawiają że twe serce
miłością napełni się!
Brawo dziewczętom, tak wspaniałym poetkom.
Na zakończenie wszyscy wspaniale bawili się przy miejscowym zespole „Gumoleon” z Mściszeiwc chociaż pogoda nie dopisała to atmosfera na festynie była znakomita.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że festyn mógł dojść do skutku, a szczególnie władzom samorządowym Gminy Sulęczyno, skąd pochodziło większość środków finansowych.