Biegi 2015

IMG_0443

W dniu 19 maja 2015 r. na stadionie sportowym i wokół miejscowego jeziora Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice wspólnie z Zespołem Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II zorganizowali biegi sportowe pod nazwą                 „BIEGI PAPIESKIE PO RAZ V”

„Biegi papieskie” organizowane są w celu propagowania zdrowego stylu życia. Mała  aktywność fizyczna młodzieży powoduje wady postaw, częste choroby, otyłość, stąd należy organizować dodatkowe zajęcia sportowe w formie biegów na różnych dystansach dostosowanych do poszczególnych kategorii wiekowych. Biegi te zachęcają dzieci i młodzież              do prowadzenia aktywnego trybu życia jak też integracji międzyszkolnej. Rywalizujące  jednoczą ze sobą szkoły wokół jednej wielkiej – myśli Papieskiej, o zdrowe  współzawodnictwo, wydobycie z człowieka tego, co najlepsze: zgody, przyjaźni i solidarności. Inicjatywa Biegu pojawiła się po nadaniu imienia Jana Pawła II szkole podstawowej i publicznego gimnazjum w Mściszewicach oraz dużą potrzebą  popularyzacji rekreacji ruchowej    i aktywnych form spędzania czasu wolnego.  Nazwa ” Biegi Papieskie” jest hołdem składanym na sportowo Papieżowi Polakowi.   Biegi zostały rozpoczęte przez panią Renatę Węsierską -dyrektor Zespołu Szkół w Mściszewicach i Prezesa Stowarzyszenia Stefana Karcz zaś po zakończonych biegach puchary, medale i nagrody zostały rozdane przy udziale Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza, Zbigniewa Klawikowskiego, Radnego Powiatowego Andrzeja Potrac, Sołtys Mściszewic Marii Stencel i Naczelnika OSP Arkadiusza Wiczkowskiego.  Organizacja biegów była możliwa dzięki pozyskanym środków finansowych w ramach zadania publicznego z Starostwa Powiatu Kartuskiego, Gminy Sulęczyno oraz wielu sponsorów, którym organizatorzy składają ogromne podziękowania.

Należy dodać, że 18 maja 2010r. odbyła się I edycja Biegów Papieskich, który na stałe wpisał się w ceremoniał szkoły i stowarzyszenia.

Na nasze zaproszenie odpowiedziały następujące szkoły:

Zespół Szkół w Sulęczynie,
Szkoła Podstawowa w Łyśniewie,
Zespół Szkół w Tuchlinie,
Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie,
Szkoła Podstawowa w Borku Kamiennym,
Szkoła Podstawowa w Podjazach,
Zespół Szkół w Parchowie.

TYTUŁ „Najlepsza Zerówka” i puchar zdobyło przedszkole z Parchowa
TYTUŁ „Najlepsza Szkoła Podstawowa” i puchar zdobyło Sulęczyno
TYTUŁ „Najlepsze Gimnazjum” i puchar zdobyły Mściszewice

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI V BIEGU PAPIESKIEGO

„Zerówka”
Bieg dziewcząt i chłopców klas „0″

  1. Damian Formela – Przedszkole w Łyśniewie
    2. Nadia Treder – Przedszkole w Parchowie
    3. Mateusz Treder – Przedszkole w Parchowie

Szkoła Podstawowa

Bieg dziewcząt klas 1

  1. Zofia Borchardt – SP w Mściszewicach
    2. Michel Kajetowska – SP w Parchowie
    3. Agnieszka Krefft – SP w Sulęczynie

Bieg chłopców klas 1

  1. Igor Treder – SP w Klukowej Hucie
    2. Kamil Skierka – SP w Sulęczynie
    3. Miłosz Jarzembiński – SP w Klukowej Hucie

Bieg dziewcząt klas 2

  1. Julita Szczypior – SP w Łyśniewie
    2. Wiktoria Goitowska – SP w Mściszewicach
    3. Karolina Wolska – SP w Sulęczynie

Bieg chłopców klas 2

  1. Szymon Treder – SP w Parchowie
    2. Błażej Woźniak – SP w Łyśniewie
    3. Aleksander Reclaw – SP w Mściszewicach

Bieg dziewcząt klas 3

  1. Julia Wenta – SP w Podjazach
    2. Aleksandra Jereczek – SP w Parchowie
    3. Justyna Karcz – SP w Mściszewicach

Bieg chłopców klas 3

  1. Dawid Wenta – SP w Mściszewicach
    2. Cezary Żeleźniak – SP w Klukowej Hucie
    3. Patryk Żeleźnik – SP w Sulęczynie

Bieg dziewcząt klas 4

  1. Karolina Cybula – SP w Mściszewicach
    2. Weronika Wenta – SP w Podjazach
    3. Katarzyna Stencel – SP w Sulęczynie

Bieg chłopców klas 4

  1. Jakub Mielewczyk – SP w Parchowie
    2. Andrzej Łukaszczyk – SP w Podjazach
    3. Norbert Woźniak – SP w Sulęczynie

Bieg dziewcząt klas 5

  1. Aleksandra Konkel – SP w Łyśniewie
    2. Malwina Walter – SP w Klukowej Hucie
    3. Alicja Szczypior – SP w Łyśniewie

Bieg chłopców klas 5

  1. Sebastian Majkowski- SP w Parchowie
    2. Krzysztof Bladowski – SP w Sulęczynie
    3. Antoni Walter – SP w Klukowej Hucie

Bieg dziewcząt klas 6

  1. Agata Matuszkiewicz – SP w Sulęczynie
    2. Natalia Pawłowska – SP w Klukowej Hucie
    3. Kinga Hinca – SP w Sulęczynie

Bieg chłopców klas 6

  1. Bartłomiej Kunkiel – SP w Sulęczynie
    2. Przemysław Toruńczak – SP w Borku Kamiennym
    3. Dawid Karczewski – SP w Mściszewicach

Gimnazjum

Bieg dziewcząt klas I – III gimnazjum

  1. Sylwia Bulczak – Gimnazjum w Tuchlinie
    2. Anna Klasa – Gimnazjum w Mściszewicach
    3. Samuela Jakubek – Gimnazjum w Parchowie

Bieg chłopców klas I – III gimnazjum

  1. Błażej Janka – Gimnazjum w Mściszewicach
    2. Karol Węsierski – Gimnazjum w Sulęczynie
    3. Piotr Wierzba – Gimnazjum w Mściszewicach

WSZYSTKIM GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK